May 2008 - Dapur Tanpa Sempadan...

Saturday, May 31, 2008

KERANG REBUS

11:51 AM 9
Jom makan kerang rebus, sekarang ni musim kerang berisi penuh, tak rugi beli. Cuma yang perlu kita awasi teknik memasak, selalunya mat aka...
Read More

ASAM PEDAS

11:40 AM 0
Cuaca mendung2 nie elok lah makan asam pedas, sebab dia sedikit pedas, masam dan manis. Makan dengan nasi hangat serta ulam-ulaman kampung...
Read More

Thursday, May 29, 2008

Wednesday, May 28, 2008

Tuesday, May 27, 2008

PANETTONE

3:29 PM 5
Hari ni ada lagi satu jenis roti pelik, nama dia kelako sangat "Panettone" ....Rasa dia tak de lah sedap mana setakat "so -...
Read More

Sunday, May 25, 2008

KUGELHOPF

3:53 PM 5
Kugelhopf, sejenis roti yang berasal dari Austria . Rotinya seakan2 kek, lembut dan harum dengan bau kulit kayu manis dan juga kismis. Res...
Read More

Saturday, May 24, 2008

Thursday, May 22, 2008

BENING MUHIBAH

8:05 PM 3
Cuaca panas ni rasa mcm tak nak sangat makan yang jenis masak lemak atau yang canggih2 sangat, jadi penyelesaianya, kita masaklah bening s...
Read More

Tuesday, May 20, 2008

Monday, May 19, 2008

Sunday, May 18, 2008

Thursday, May 15, 2008

Wednesday, May 14, 2008

JERUK BETIK

2:55 PM 7
Pertama kali buat jeruk betik, itu pun sebab ada betik mengkal kat rumah, resipi mat dapat dari buku "The Book Of Preserves" ......
Read More

Sunday, May 11, 2008

Saturday, May 10, 2008

PULUT KUNING

4:34 PM 8
Pulut kuning , makanan tradisi rakyat Malaysia, sedap dimakan bersama rendang ayam/daging, kari, serunding atau pun sambal tumis....... B...
Read More

Friday, May 9, 2008

Thursday, May 8, 2008

LAWAR BALI

11:57 AM 2
Lawar Bali atau kerabu sayur dan ayam ala Bali...Resipi ni mat dah buat banyak kali dan memang sedap. Rasa dia memang unik dan kalau nak r...
Read More

Wednesday, May 7, 2008

Tuesday, May 6, 2008

Monday, May 5, 2008

Sunday, May 4, 2008

PULUT PANGGANG

4:58 PM 4
Jom makan pulut panggang...teruja tengok pulut panggang kat dapur Jo, MamaLydia dan Siti Azma, tu pasal mat buat, tapi mat guna serundin...
Read More

Thursday, May 1, 2008

AYAM PENYET

9:03 PM 3
Nama memang pelik, tapi rasa dia sedapppp!!!...Ayam penyet dari Indonesia ini rasa dia ala2 ayam percik, tapi berbeza dari segi rasa. Mat b...
Read More

Peringatan

AMARAN KERAS!!!!

DILARANG MELAKUKAN PENGAMBILAN SEBARANG MATERIAL TERUTAMA "GAMBAR" DARI BLOG INI TANPA IZIN DARI PEMILIK. HAKCIPTA TERPELIHARA.