September 2008 - Dapur Tanpa Sempadan...

Thursday, September 25, 2008

BISKUT DAHLIA

3:36 PM 20
Biskut Dahlia ni dah ada sejak zaman dulu kan, masa nenek kita anak dara pun depa dah buat biskut dahlia ni. Mat ambil resipi dari blog &q...
Read More

BANGKIT NYONYA

3:31 PM 3
Bangkit ni pun sama, mat dah buat banyak kali dan dah banyak kali juga letak kat blog, resipi saling tak tumpah macam dulu2 juga..sila ruj...
Read More

Tuesday, September 23, 2008

BISKUT KUACI

1:36 AM 7
Biskut yang lemak, harum dan ringan bila siap dibakar....Kalau dah masuk dalam mulut, lagi lahh sedap, satu pesanan mat, jika menjamah bis...
Read More

TOM YAM UDANG

1:15 AM 1
Ini pun masakan biasa..mat pasti semua orang pandai memasakknya, jadi tak yah letak resipi lah, kalau rasa tatau lah kan, boleh rujuk kat ...
Read More

BISKUT BADAM

12:49 AM 1
Sejak2 ni sibuk sangat, masuk blog pun bila waktu dah bertukar ke hari lain (lepas jam 12 tgh malam u!!).... Biskut badam ni mat buat gu...
Read More

Friday, September 19, 2008

Thursday, September 18, 2008

Wednesday, September 17, 2008

KARI SARDINE

8:07 AM 0
Ini kari sardine yang mat masak untuk dimakan bersama roti jala. Biasa2 saja dan mat rasa ramai dah orang tau masak kari sardine ni, tapi ...
Read More

ROTI JALA

7:58 AM 5
Ini salah satu juadah untuk berbuka semalam, mat buat roti jala, atau "lace pancake" in english, kelaskan!!!..Buat mudah dan sen...
Read More

Monday, September 15, 2008

Friday, September 12, 2008

MEE SOTO

9:18 PM 4
Hari ni kan malas tau nak masak, kalau boleh nak masak paling senang, paling ringkas dan paling cepat!!!....Buat mee soto ni pun guna remp...
Read More

KACANG PHOOL

8:27 PM 5
Mat perna masak beberapa kali Kacang Phool ni, sesuai dibuat pencicah roti canai atau roti2 biasa, selalunya kacang phool ni femes di Sing...
Read More

Thursday, September 11, 2008

POPIA

2:03 PM 2
Ini sepatutnya n3 semalam, tapi malam tadi lepak leer....Mat buat kek lapis semalam, tapi nanti2 lah baru masukkan kat blog kek lapis tu, ...
Read More

Wednesday, September 10, 2008

Tuesday, September 9, 2008

ROJAK PETIS

9:25 PM 5
Jom makan rojak petis untuk berbuka puasa.....Cerita banyak pun tak guna, apa kata kita try buat yeaa....Kalau nak pedas boleh tambah cili...
Read More

Monday, September 8, 2008

PENGAT LABU

8:37 PM 4
Yang ni sedap, orang2 Johor memang kerap menyajikan pengat2 kalau bulan puasa. Kali ni tekak macam teringin nak makan pengat labu, ada pul...
Read More

Sunday, September 7, 2008

Saturday, September 6, 2008

Friday, September 5, 2008

Peringatan

AMARAN KERAS!!!!

DILARANG MELAKUKAN PENGAMBILAN SEBARANG MATERIAL TERUTAMA "GAMBAR" DARI BLOG INI TANPA IZIN DARI PEMILIK. HAKCIPTA TERPELIHARA.